Moderátor a lektor komunikace Brno Jiří Filip

Od moderování ke školení komunikace

Začátkem osmdesátých let jsem se poprvé podíval na svět. Byl to pohled plný nadšení a odhodlání. Rychleji jsem začal mluvit, než chodit, a to zjevně předurčilo mé další životní kroky. Literární soutěže, školní časopisy, divadlo - to byly mé krásné začátky. Po absolvování Klasického gymnasia jsem si ještě více uvědomil, že na to aby člověk psal, tvořil či organizoval, nepotřebuje ani tak kvanta studia jako spíše schopnosti a talent.

Pokud vše nevychází z vás, nebaví vás to - nikdy to nebude ono, a to i kdybyste byl technicky nejpreciznější. Prostě chybí šarm, charisma, nadšení. A tak jsem absolvoval Vyšší odbornou školu sociální, obor sociální práce a otevřel si další rozhledy. Odboural řadu předsudků a začal pracovat v kabelové televizi. Poté jsem sbíral zkušenosti v rádiích a reklamní společnosti abych nakonec dosáhl mety moderátorsky prakticky nejvyšší  - moderování přímého přenosu v České televizi, pořadu "Dobré ráno". K tomu všemu jsem ještě před své jméno přidal  Bc. , tedy bakalář sociální pedagogiky, absolvent Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

A tak se mi vše propojilo dohromady. Zůstala mi velká fantazie z dětství, přibyly mediální zkušenost, praxe i notná dávka empatie. A proto mohu pomoci i vám. Vám, kteří usilujte o to, být také lepší. Lepší s tím, že chcete dělat to, co vás opravdu baví a být v tom dobří. Anebo potřebujete vědět jak udělat něco, co by mělo být opravdu dobré. V rámci svých oborů se vám mohu zaručit, že to dobré bude, protože mne to baví...